Pjecha v Albertirse dvakrát vo finále

Projekt podporený z rozpočtu PSK

25. júla sa v maďarskom mestečku Albertirsa konal 250 bodový medzinárodný crossmintonový turnaj (20. ICO Leopard Open), na ktorom nechýbali ani slovenskí hráči.

Hneď na úvod úspech vo štvorhre

Slovenský pár Silvia Hiščáková a Vladimír Pjecha (obaja SbK Lipany) sa postupne prebojoval až do finále, keď v prvom kole porazil 2:0 na sety chorvátsko-maďarský pár Zrnić, Herczegh a v semifinále maďarský pár Braun, Bujdoso taktiež 2:0. Vo finále, ale nestačili na dvojicu Osvay, Pádár a podľahli im 0:2 na sety.

Semifinále rozhodlo o úspechu

Vo dvojhre sa dokázal opäť presadiť Vladimír Pjecha, ktorý postúpil zo skupiny z druhého miesta po tom, čo vyhral dva z troch zápasov. V semifinále narazil na favorizovaného maďarského reprezentanta Pál Pádára (32. na svete), ktorého po veľmi dobrom výkone porazil 2:0 na sety. Finále už bolo pod taktovkou nasadenej jednotky Dávida Kozáriho (6. na svete), ktorý aj napriek dobrému úvodu v zápase nedal Pjechovi žiadnu šancu a zdolal ho jednoznačne 2:0 na sety.

Vo svojej kategórii získala cenný skalp aj Silvia Hiščáková, ktorá zdolala svetovú trojku Helgu Braun 2:1 na sety. To však bolo jediné víťazstvo a to stačilo iba na konečné piate miesto.

Zdroj: crossminton.ophardt.onlineFB – Szitakötők Gyorstollas Szakosztály KB Autoteam SE