Crossminton Skawina Open 2021 SbK Lipany

Crossminton Skawina Open 2021

Slovenskí crossmintonisti si z poľského mestečka Skawina priniesli dvanásť cenných kovov. Presadili sa nielen naši skúsení hráči v hlavnej mužskej a ženskej dvojhre, ale aj naši juniori.

Fotoalbumy: facebook, flickr 1, flickr 2

Ako nasadená turnajová jednotka s prehľadom postúpila do finále hráčka Slávie PU Prešov Tamara Lukáčová, v ktorom si poradila so svetovou dvadsaťštvorkou z Chorvátska Galou Zukič 2:0 na sety. Týmto triumfom sa posunula vo svetovom crossmintonovom rebríčku už na jedenástu priečku a siaha na top desiatku.

Aj v mužskej dvojhre na najvyšší stupienok vystúpil slovenský crossmintonista Vladimír Pjecha, hráč SBK Lipany, ktorý si v semifinále poradil so svetovou šestkou Wojciechom Wilkoszom 2:1 na sety. Zdolať ho nedokázal ani Chorvát Damir Bakovič v dramatickom finále, keď náš hráč zvládol lepšie koncovky oboch setov a pripísal si tak cenný triumf a 250 bodov do svetového rebríčka.

Medzi dievčatami do 18 rokov sa do finále prebojovali Katarína Daduľáková (Slávia PU Prešov) a Bianka Jančeková (SBK Lipany). Úspešnejšia bola prešovská hráčka a výsledkom 2:0 na sety si upevnila líderskú pozíciu vo svetovom rebríčku. Medzi chlapcami do 18 rokov sa do finále prebojoval Viliam Kopilec (SBK Lipany), strieborný medailista z Majstrovstiev sveta 2019, ale na aktuálnu svetovú jednotku Poliaka Mateusza Fasku nestačil. Tretí bol Gabriel Legath z toho istého klubu. Slovenská juniorská crossmintonistka Romana Michalíková si v kategórii do 14 rokov odniesla cenný bronz.

Úspechy prišli aj vo štvorhrách. Asi najväčší dosiahol Rastislav Michalik s partnerkou Tamarou Lukáčovou v zmiešanej štvorhre, keď vo Powered by: finále zdolali nemecko-chorvatský pár Timm, Zukič 2:0 na sety. Ich úspech zopakoval aj náš juniorský pár Gabriel Legath, Katarína Daduľáková, ktorý vo svojej vekovej kategórii s prehľadom dominovali. Striebro si domov odniesli aj Maroš Poremba a Marián Svoboda, obaja hráči SBK Lipany, keď nestačili až vo finále na poľský pár Wilkosz, Knapczyk.

Foto: Krzysztof Skrzybalski by CKiS Skawina (flickr.com)