German Open 2023

German Open 2023

Najväčší tohtoročný crossmintonový turnaj v Nemecku (German Open) sa konal 19. a 20. augusta 2023 v meste Hamburg. Aj do ďalekého nemeckého mesta vycestovalo 5 našich hráčov.

Medzi mužmi sa do postupovej fázy prebojoval Ján Ščavnický ml., ktorý podľahol celkovému víťazovi kategórie Open Davidovi Zimmermannovi 16:13, 16:13. Taktiež sa prebojoval do postupovej fázy Vladimír Pjecha, ktorý nestačil na nemeckého hráča Adriana Lutza, ktorému podľahol v dvoch setoch 16:14, 16:14.

V kategórii Open Doubles sa podarilo páru Viliam Kopilec a Ján Ščavnický ml. dostať až do štvrťfinále, kde podľahli páru Jonas Jôhnk z Nemecka a Bastien Villaumé z Francúzska 2:0 na sety. V kategórii zmiešaná štvorhra sa pár Vladimír PjechaSilvia Hiščáková dostali až do štvrťfinále, kde podľahli páru Adrian Lutz a Anna Hubert 2:0 na sety.

Medzi juniormi zvíťazila Romana Michalíková, ktorá vo finále porazila belgického hráča Xandro Martensa 2:1 na sety. Medzi chlapcami do osemnásť rokov sa do finále dostal úradujúci majster sveta  Viliam Kopilec, ktorý nestačil na večného rivala Mateja Krupičku, ktorému podľahol v treťom sete 16:13.      

Autor: V.K.