ICO Junior Crossminton Polish Open 2021

18. decembra sa v poľskom meste Brzeszcze konal najväčší juniorsky turnaj v Poľsku. Zúčastnili sa na ňom slovenskí a poľskí hráči v kategóriách do 12, 14 a 18 rokov. Nechýbali na ňom ani naši juniori, ktorí potvrdili svoju formu a všetci si domov priniesli cenný kov.

Najvýraznejšie sa presadila Romana Michalíková medzi dievčatami do 14 rokov, keď nenašla žiadnu premožiteľku. Tento triumf na turnaji jej zabezpečil 500 bodov do svetového rebríčka, vďaka čomu sa stala svetovou jednotkou vo svojej kategórii. Medzi dievčatami do 18 rokov neobišla naprázdno ani Bianka Jančeková, ktorá prehrala až vo finále s ďalšou slovenskou hráčkou Katarínou Daduľákovou (TJ Slávia PU Prešov). Na bronzovej priečke skončil Viliam Kopilec, ktorý medzi chlapcami do 18 rokov nestačil v semifinále na svetovú jednotku M. Fasku. Naša najmladšia juniorka, Karolína Čorňáková dokázala prvýkrát prejsť až do semifinále na medzinárodnom turnaji a to súťažila v zmiešanej juniorskej kategórii do 12 rokov.

V dievčenskej štvorhre náš pár Jančeková, Michalíková prešiel až do finále, kde žiaľ podľahol nasadeným jednotkám 1:2 na sety. Na treťom mieste skončil Viliam Kopilec s poľským spoluhráčom Milonom v chlapčenskej štvorhre.

Všetkým juniorom blahoželáme a pokračujeme v príprave na MS 2022, ktoré sa budú konať v Chorvátsku koncom júna.