Michalíková a Hajduková zvíťazili na Polish Open 2023

20. mája 2023 sa vo Varšave konali medzinárodné otvorené Majstrovstvá Poľska, na ktorých sa zúčastnili aj slovenskí reprezentanti. Najviac sa darilo našim juniorom, ktorí dokázali zvíťaziť v dvoch kategóriách. Celkovo sa na turnaji predstavilo vyše 130 hráčov zo 7 krajín.

V kategórii dievčat do 18 rokov zvíťazila Romana Michalíková (SbK Lipany), keď nenašla žiadnu premožiteľku. To, že naše hráčky dominovali v tejto kategórii potvrdila Bianka Jančeková (SbK Lipany), ktorá skončila na druhom mieste. Medzi mladšími dievčatami a to do 14 rokov taktiež bez prehry zvíťazila Saša Hajduková (SbK Lipany) a zaslúžene tak obsadila 1. miesto.

Vo štvorhrách sa na stupne pre víťazov prebojoval iba Marián Svoboda (SbK Lipany) a Vladimír Pjecha, ktorí ako nasadené jednotky podľahli poľskému páru v semifinále a obsadili tak tretie miesto.

Dávid Šomjak (SbK Lipany) dokázal postúpiť zo skupiny v kategórii do 14 rokov chlapcov, no ostal pred bránami semifinále, keď podľahol belgickému hráčovi 0:2 na sety vo štvrťfinále.