10 medailí z MS v Záhrebe putuje do Lipian

Po trojročnej odmlke sa opäť konali Majstrovstvá sveta v crossmintone, tentokrát v Záhrebe. Šampionát bol presunutý z minuloročnej sezóny až dvakrát, no tentoraz nič nebránilo tomu, aby sa na najväčšom crossmintonovom podujatí stretlo vyše 350 hráčov z 22 krajín sveta.

Novými majstrami sveta v hlavných kategóriách sa stali Japonci. Medzi mužmi dominoval Akihiko Nishimura, ktorému podľahol vo štvrťfinále aj náš hráč Vladimír Pjecha. Spomedzi žien nenašla premožiteľku Yurina Abe, na ktorej skončila aj slovenská hráčka Tamara Lukáčová, keď jej podľahla vo štvrťfinále 0:2.

Juniori si odniesli neskutočných 7 medailí

To, že naši juniori majú skvelú formu pred MS sme vedeli, keďže to potvrdzovali na posledných turnajoch v Poľsku a Slovensku. Ale, že si domov prinesú až toľko medailí, v to sme len tajne dúfali. Presadili sa skoro v každej juniorskej kategórii a domov si odniesli 3 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové medaile.

Jednou z najväčších favoritiek medzi dievčatami do 13 rokov bola Romana Michalíková. Tá nezaváhala a bez straty setu porazila všetky svoje súperky. Ďalšiu zlatú medailu získal Ján Ščavnický ml., keď sa medzi chlapcami do 15 rokov výrazne potrápil iba v semifinále s Japoncom Hironori Motokim. Posledné juniorské zlato získala dvojica Viliam Kopilec, Ján Ščavnický ml. v juniorskej štvorhre, keď vo finále porazili český pár Krupička, Rada 2:0 na sety.

Striebornú medailu získala Lívia Imrichová, ktorá so spoluhráčkou Katarínou Daduľákovou (TJ Slávia PU Prešov) prešla v juniorskej štvorhre až do finále. Tam žiaľ podľahli českému páru Krpálková, Holešinská 0:2 na sety. Do finále sa prebojoval aj Viliam Kopilec, no vo svojej kategórii do 17 rokov nestačil iba vo finále na Krupičku, keď s ním prehral 1:2 na sety.

Dve bronzové medaily získala Bianka Jančeková, ktorá sa prebojovala do semifinále v kategórii dievčat do 17 rokov a juniorskej štvorhre dievčat spoločne s Romanou Michalíkovou.

V hlavných kategóriách bez medailí, ale s peknými výsledkami

V najviac obsadených kategóriách a to teda medzi mužmi, ženami a vo štvorhrách sme síce nezískali žiadnu medailu, ale dosiahli sme výborné výsledky. Medzi mužmi na 5. mieste skončil Vladimír Pjecha, ktorý skončil až na rakete Japonca Akihiko Nishimura. Taktiež vo štvrťfinále, teda tesne pred stupňami pre víťazov skončili naše dva štvorhrové páry Maroš Poremba, Marián Svoboda a Jozef Puškáš, Vladimír Pjecha v mužskej štvorhre.

Ďalšie 3 medaily sme získali aj v seniorských kategóriách

Štvrté zlato pre klub získala dvojica Ján Ščavnický st., Ivana Revická, keď zvíťazili vo štvorhre zmiešaných párov nad 40 rokov. V tej istej kategórii sa presadil aj pár Rastislav Michalík, Mária Ščavnická, keď prešli až do semifinále.

Striebornú medailu vo veľmi obsadenej kategórii mužov nad 40 rokov získal Ján Ščavnický st., ktorý podľahol až vo finále Nemcovi Patrickovi Schusselerovi.