ICO Crossminton SLOVAK OPEN 2022 – výsledky

Najväčší crossmintonový turnaj Slovak Open sa konal 18. 6. 2022 v tenisovej hale Baseline v Banskej Bystrici. Medzi ženami sa do finále prebojovali Barbora Syč-Kriváňová (Banská Bystrica) a Tamara Lukáčová (TJ Slávia PU Prešov). Úspešnejšia bola prvá menovaná, keď vo finále zvíťazila dvakrát 16:13. Spomedzi mužov prekvapil náš juniorský hráč Ján Ščavnický ml. (SbK Lipany), ktorý sa stal najmladším finalistom v hlavnej kategórii Open v histórii. Vo svojich pätnástich rokoch prešiel až do finále, kde však nestačil na maďarského hráča Pál Pádára, ktorému podľahol 16:13, 9:16, 16:18.

Ďalšími našimi hráčmi, ktorí sa sa dostali na stupeň pre víťazov boli J. Puškáš a V. Pjecha, ktorí zvíťazili v mužskej štvorhre, keď porazili vo finále tiež pár z Lipian V. Kopilec, J. Ščavnický ml.. Tretí skončili M. Poremba a M. Svoboda.

Medzi juniormi zvíťazila R. Michalíková, ktorá v kategórii do 14 rokov dievčat nenašla premožiteľku. Tretia skončila L. Sláviková. Medzi chlapcami tej istej vekovej kategórie skončil na 2. mieste T. Legath. jeho brat G. Legath skončil na 3. mieste medzi chlapcami do 18 rokov. B. Jančeková dominovala medzi dievčatami do 18 rokov. A medzi najmladšími hráčmi do 12 rokov najlepšie z našich skončila S. Hajduková na 2. mieste a K. Čorňáková na 3. mieste. Do finále juniorskej štvorhry sa prebojovali B. Jančeková a R. Michalíková, no podľahli poľskému páru. Tretí skončil G. Legath.

V seniorských kategóriach sa presadila M. Ščavnická, keď skončila na 3. mieste medzi ženami nad 40 rokov. Na treťom mieste skončili aj J. Ščavnický st., I. Revická, R. Michalík a M. Ščavnická v zmiešanej štvorhre nad 40 rokov.