SbK lipany v BA 2022

ICO Crossminton Bratislava Open 2022 – výsledky

10. septembra sa v bratislavskom NTC konal medzinárodný crossmintonový turnaj. Za účasti hráčov zo Slovenska, Poľska, Česka, Nemecka a Chorvátska sa odohralo takmer sto zápasov. V hlavných kategóriách sa darilo Chorvátovi Damirovi Bakovićovi a Slovenke Tamare Lukáčovej (TJ Slávia PU Prešov).

Z našich hráčov sa darilo M. Svobodovi a J. Ščavnickému ml., ktorí skončili na 3. mieste medzi mužmi. Medzi ženami sa z našich hráčok presadila N. Bariaková, ktorá tiež obsadila bronzovú pozíciu. Vo štvorhre sa do finále dostali J. Ščavnický ml. a V. Kopilec, no tam podľahli československému páru. Na 3. mieste skončili M. Poremba, M. Svoboda a V. Pjecha. V ženskej štvorhre získali ďalšie bronzové medaily N. Bariaková a K. Ščavnická. Finále sa podarilo vybojovať naším hráčom aj v zmiešanej štvorhre, keď sa presadili R. Michalík a M. Ščavnická.

Medzi juniormi sa darilo najmä naším dievčatám, keď v kategórii do 18 rokov zvíťazila B. Jančeková a druhá bola M. Nováková. Do 14 rokov zvíťazila R. Michalíková, druhý bol T. Legath a tretia S. Hajduková.

V seniorských kategóriách sa presadil R. Michalík, keď medzi mužmi nad 40 rokov získal vynikajúce 3. miesto. Taktiež 3. skončila M. Ščavnická medzi ženami nad 40 rokov.

Kompletné výsledky: https://ico.tournamentsoftware.com/