Najmladší víťaz na medzinárodných turnajoch je z Lipian

8. októbra 2022 sa v poľskom meste Brzeszcze organizoval medzinárodný 250 bodový crossmintonový turnaj. Zúčastnili sa ho hráči z Poľska, Slovenska, Česka, Ukrajiny a Chorvátska.

Do hlavnej mužskej kategórii sa prihlásili aj naši juniori Viliam Kopilec a Ján Ščavnický ml.. Druhý menovaný, ktorý je aj tohtoročný majster sveta do 15 rokov dokonca dokázal tentokrát zvíťaziť aj medzi mužmi. Zo základnej skupiny postúpil celkom hladko, keď všetkých súperov porazil 2:0 na sety. Vo štvrťfinále sa stretol so svojím štvorhrovým spoluhráčom Viliamom Kopilcom, ktorého zdolal tesne 2:1 na sety. V semifinále zdolal aktuálnu svetovú dvanástku taktiež 2:1 na sety a vo finále zdolal poľského hráča M. Fasku 2:1. Tak sa stal najmladším víťazom hlavnej mužskej kategórie na medzinárodnom crossmintonovom turnaji, ktorý je zaradený do svetovej série ICO.

Medzi juniormi do 12 rokov sa presadila Saša Hajduková, ktorá obsadila pekné 3. miesto. Medzi staršími hráčmi do 14 rokov obsadila Romana Michalíková 2. miesto a Daniela Jasenská bola tretia. Ďalšiu bronzovú medailu získala Mária Ščavnická v seniorskej kategórii nad 40 rokov. Poslednú medailu pre SbK Lipany získali naši juniori vo štvorhre, keď našli premožiteľov až vo finále a podľahli im 1:2 na sety.