Juniori z Lipian dominovali vo Varšave – POLISH OPEN 2022

28. mája 2022 sa vo Varšave konali otvorené majstrovstvá Poľska v crossmintone. Zúčastnilo sa ich 101 hráčov a nechýbali medzi nimi ani crossmintonisti z Lipian. ICO Crossminton Polish Open 2022 patrí medzi medzinárodné turnaje zaradené do kalendára ICO a víťazi získavajú 500 bodov do svetového rankingu.

Pred MS 2022, ktoré sa budú konať 30.6.-2.7.2022 majú naší juniori dobrú formu, keďže vyhrali všetko čo sa len dalo. V kategórii do 12 rokov zvíťazila Karolína Čorňáková (SbK Lipany). Medzi dievčatami do 16 rokov dominovala Romana Michalíková (SbK Lipany) a medzi chlapcami tej istej vekovej kategórii Ján Ščavnický ml, ktorý sa vo finále stretol s klubovým spoluhráčom Viliamom Kopilcom. Táto dvojica zvíťazila aj v juniorskej štvorhre.

Medzi dospelými sme mali tiež nádej vo finálovú účasť, ktorá sa nám splnila vo viacerých kategóriách. Medzi mužmi nad 40 rokov potvrdil svoje rebríčkové postavenie Ján Ščavnický st. (SbK Lipany) a taktiež si domov odniesol trofej za prvé miesto. Ten istý hráč získal so spoluhráčkou Ivanou Revickou zlato aj v zmiešanej štvorhre nad 40 rokov. Bronzovú medailu vybojovala aj Mária Ščavnická medzi ženami nad 40 rokov a v zmiešanej štvorhre nad 40 rokov so spoluhráčom Rastislavom Michalíkom. Aj Maroš Poremba a Marián Svoboda získali bronz v mužskej štvorhre, keď prehrali až v semifinále.

Oficiálne výsledky nájdete TU.