Ščavnický v Brzeszcze strieborný

Ščavnický v Brzeszcze strieborný

Projekt podporený z rozpočtu PSK    

9. a 10. októbra sa v poľskom mestečku Brzeszcze konal 250 bodový medzinárodný crossmintonový turnaj (ICO Crossminton STARS Brzeszcze 2020), na ktorom nechýbali ani slovenskí hráči.

Prvý deň úspechy vo štvorhre

Slovenský pár Tamara Lukáčová a Ján Ščavnický st. nenašli premožiteľov a ovládli zmiešanú štvorhru, keď vo finále zdolali aj nasadené jednotky Z. Winczenciak, W. Wilkosz 2:1 na sety. V tej istej kategórii sa darilo aj druhému slovenskému páru Katarína Daduľáková a Jozef Puškáš, ktorí skončili napokon na výbornom treťom mieste.

V mužskej štvorhre sme mali taktiež finálové zastúpenie, keď až v poslednom zápase podľahol slovenský pár Vladimír Pjecha a Jozef Puškáš nasadeným jednotkám Čechom P. Makríkovi a D. Brožovi 0:2 na sety. Na treťom mieste skončil Patrik Turňa (Prague Legends) so svojím českým spoluhráčom M. Patěkom, keď v semifinále podľahli práve skôr spomínanému slovenskému páru Pjecha, Puškáš 0:2 na sety.

Zlato vo štvorhrách vybojoval aj Ján Ščavnický ml., ktorý so svojím poľským spoluhráčom K. Wojnom zdolali všetkých súperov.

Aj vo dvojhrách sa darilo Slovákom

Najlepšie zo Slovákov medzi mužmi skončil Ján Ščavnický st., keď podľahol v Brzeszcze iba svetovej jednotke P. Makríkoví 1:2 vo finále. Na treťom mieste skončil Patrik Turňa, keď podľahol v semifinále taktiež svetovej jednotke.

Medzi ženami sa presadila Tamara Lukáčová, ktorá jednoznačne vyhrala svoju skupinu a podľahla až v semifinále Češke T. Šimkovej a obsadila tak pekné tretie miesto.

Zlato sa podarilo vybojovať iba v juniorskej dvojhre a to Janíkovi Ščavnickému ml., ktorý dokázal poraziť všetkých svojich súperov v kategórii juniorov do 14 rokov.